7 powodów dla których musisz spróbować brazylijskiej sztuki walki Capoeira

Szukasz nowych form aktywności fizycznej, dzięki którym poprawisz swoje zdrowie i pewność siebie? Odkryj razem z nami, w jaki sposób brazylijska sztuka walki może pomóc Ci rozwinąć umysł, ciało i duszę.

Trenuj Capoeirę w Zielonej Górze w Akademii FitBalance.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zadzwoń na nr 505-623-075 lub 505-623-196, lub napisz do nas na Facebooku. Rozpoczynamy nabór do nowej grupy! Sprawdź grafik.

Capoeira nie może być jednoznacznie zaklasyfikowana. Jest to jednocześnie gra, sztuka walki, sport, taniec, kultura, forma ekspresji w postaci ruchu i muzyki, oraz wiele więcej. Zdecydowanie jest to natomiast aktywność fizyczna, która daje mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Sprawdź 7 powodów, dla których warto spróbować tego unikalnego sportu.

Kompletny trening dla ciała i umysłu

Treningi Capoeiry skupiają się na wzmocnieniu każdej części ciała, dodatkowo poprawiają siłę, zwinność i elastyczność. Jedna godzina ćwiczeń pozwala spalić około 500 kalorii. W przeciwieństwie do zwykłych treningów na siłowni, gra w Capoeirze wymaga nie tylko korzystania z ciała, ale także ciągłego przewidywania ruchów przeciwnika, reagowania na nie i improwizacji, co rozwija refleks i spryt.

Bogate dziedzictwo historyczne i kulturalne

Capoeira jest sztuką głęboko zakorzenioną w brazylijskiej historii, oraz uznawana jest przez UNESCO za „niematerialne dziedzictwo ludzkości”. Wywodzi się ona z praktyk afrykańskich niewolników sprowadzonych do Brazylii w 16 wieku, dla których była walką o przetrwanie. Bez żadnego uzbrojenia, więźniowie byli w stanie bronić się i atakować dzięki sztuce walki znanej ze swojej nieprzewidywalności. Od tego czasu Capoeira jest również symbolem wolności i powodem do dumy, dla wieloetnicznego społeczeństwa Brazylii.

Efektowna i tak samo skuteczna

Jeśli kiedykolwiek widzieliście pokazy Capoeira, bez wątpienia byliście zahipnotyzowani płynnymi ruchami. Przypomina to trochę taniec, komunikację dwóch osób za pomocą ruchów. Capoeira to nie tylko kopnięcia, uniki i ataki – to kombinacja samoobrony, akrobatyki i tańca, która sprawia, że jest to tak unikalna sztuka walki.

Uczy poczucia rytmu i gry na instrumentach

Nie ma Capoeiry bez muzyki. Podczas „gry”, capoeiriści tworzą okrąg zwany „roda”. Instrumenty i śpiew nadają rytm, do którego poruszają się gracze. Pozostałe osoby klaszczą i śpiewają tworząc unikalną energię w centrum rody. Jaka inna sztuka walki pozwoli ci na trening fizyczny i lekcje muzyki w tym samym czasie?

Pomaga być bardziej towarzyskim

Capoeira zawsze trenowana jest w parach, lub w grupie. Pomaga to wielu osobom otworzyć się na innych ludzi, pozbyć nieśmiałości i wyjść ze strefy komfortu.

Redukuje stres

Jak większość aktywności fizycznych, Capoeira jest wspaniałym sposobem na redukcję stresu. Każdy trenujący capoeirę znajduje w niej to, co jest dla niego najlepsze – pomaga to np. w pozbyciu się stresu po ciężkim dniu w pracy. Capoeira pomaga każdemu, w zależności od tego czego potrzebuje.

Wolność wyrażania się w postaci ruchu

Może być trenowana przez ludzi w każdym wieku – dzieci, kobiety i mężczyzn. Podstawowe ruchy posiadają wiele wariacji, w zależności od szybkości i wyczucia. Mistrzowie zachęcają studentów do rozwijania własnego, unikalnego stylu. Często widzimy zrelaksowanych graczy, uśmiechających się podczas rody – ta pozytywna energia jest zdecydowanie zaraźliwa!

Nabór 2017/2018

Serdecznie zapraszamy na treningi w naszej akademii na ul. Sowińskiego 30a w Zielonej Górze.

Więcej informacji pod nr tel 505 623 075, lub poprzez Facebooka.

Podobne wpisy...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *