7 powodów dla których musisz spróbować brazylijskiej sztuki walki Capoeira

Szukasz nowych form aktywności fizycznej, dzięki którym poprawisz swoje zdrowie i pewność siebie? Odkryj razem z nami, w jaki sposób brazylijska sztuka walki może pomóc Ci rozwinąć umysł, ciało i duszę.

Trenuj Capoeirę w Zielonej Górze w Akademii FitBalance.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zadzwoń na nr 505-623-075 lub 505-623-196, lub napisz do nas na Facebooku. Rozpoczynamy nabór do nowej grupy! Sprawdź grafik.

Capoeira nie może być jednoznacznie zaklasyfikowana. Jest to jednocześnie gra, sztuka walki, sport, taniec, kultura, forma ekspresji w postaci ruchu i muzyki, oraz wiele więcej. Zdecydowanie jest to natomiast aktywność fizyczna, która daje mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Sprawdź 7 powodów, dla których warto spróbować tego unikalnego sportu.

Kompletny trening dla ciała i umysłu

Treningi Capoeiry skupiają się na wzmocnieniu każdej części ciała, dodatkowo poprawiają siłę, zwinność i elastyczność. Jedna godzina ćwiczeń pozwala spalić około 500 kalorii. W przeciwieństwie do zwykłych treningów na siłowni, gra w Capoeirze wymaga nie tylko korzystania z ciała, ale także ciągłego przewidywania ruchów przeciwnika, reagowania na nie i improwizacji, co rozwija refleks i spryt.

Bogate dziedzictwo historyczne i kulturalne

Capoeira jest sztuką głęboko zakorzenioną w brazylijskiej historii, oraz uznawana jest przez UNESCO za „niematerialne dziedzictwo ludzkości”. Wywodzi się ona z praktyk afrykańskich niewolników sprowadzonych do Brazylii w 16 wieku, dla których była walką o przetrwanie. Bez żadnego uzbrojenia, więźniowie byli w stanie bronić się i atakować dzięki sztuce walki znanej ze swojej nieprzewidywalności. Od tego czasu Capoeira jest również symbolem wolności i powodem do dumy, dla wieloetnicznego społeczeństwa Brazylii.

Efektowna i tak samo skuteczna

Jeśli kiedykolwiek widzieliście pokazy Capoeira, bez wątpienia byliście zahipnotyzowani płynnymi ruchami. Przypomina to trochę taniec, komunikację dwóch osób za pomocą ruchów. Capoeira to nie tylko kopnięcia, uniki i ataki – to kombinacja samoobrony, akrobatyki i tańca, która sprawia, że jest to tak unikalna sztuka walki.

Uczy poczucia rytmu i gry na instrumentach

Nie ma Capoeiry bez muzyki. Podczas „gry”, capoeiriści tworzą okrąg zwany „roda”. Instrumenty i śpiew nadają rytm, do którego poruszają się gracze. Pozostałe osoby klaszczą i śpiewają tworząc unikalną energię w centrum rody. Jaka inna sztuka walki pozwoli ci na trening fizyczny i lekcje muzyki w tym samym czasie?

Pomaga być bardziej towarzyskim

Capoeira zawsze trenowana jest w parach, lub w grupie. Pomaga to wielu osobom otworzyć się na innych ludzi, pozbyć nieśmiałości i wyjść ze strefy komfortu.

Redukuje stres

Jak większość aktywności fizycznych, Capoeira jest wspaniałym sposobem na redukcję stresu. Każdy trenujący capoeirę znajduje w niej to, co jest dla niego najlepsze – pomaga to np. w pozbyciu się stresu po ciężkim dniu w pracy. Capoeira pomaga każdemu, w zależności od tego czego potrzebuje.

Wolność wyrażania się w postaci ruchu

Może być trenowana przez ludzi w każdym wieku – dzieci, kobiety i mężczyzn. Podstawowe ruchy posiadają wiele wariacji, w zależności od szybkości i wyczucia. Mistrzowie zachęcają studentów do rozwijania własnego, unikalnego stylu. Często widzimy zrelaksowanych graczy, uśmiechających się podczas rody – ta pozytywna energia jest zdecydowanie zaraźliwa!

Nabór 2017/2018

Serdecznie zapraszamy na treningi w naszej akademii na ul. Sowińskiego 30a w Zielonej Górze.

Więcej informacji pod nr tel 505 623 075, lub poprzez Facebooka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *